Biyografi

        Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1987 yılında mezun oldum. Uzmanlık Eğitimimi  Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji bölümünde yaptım ve  1995 yılında tamamladım .

      Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji AD’da; 1995-2017 yıllarında Uzman cerrahi hekim, Doçent, Profesör Doktor olarak çalıştım . Bölüm Başkanlığı yaptım.

         Amerika Birleşik Devletlerinde ; University of Pittsburgh School of Medicine (UPMC ) the Department of Orthopaedic Surgery , Sport Medicine Bölümlerinde ; Clinic Research ve Ortopaedi Surgery Fellow 'u  olarak bir yılı aşkın süre çalıştım
Amerika Birleşik Devletlerinde ; Hospital for Special Surgery'de İnternational Academic  Visitor olarak,   OCM – Orthopedic Surgery Center Munich Almanya' da clinic academic visitor olarak çalıştım  
      Ocak 2018 tarihiyle birlikte Medicana Bursa Hastahanesi

Eğitim ve Çalıştığım yerler

1981-1987

Tıp Fakültesi; Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi

1990-1995

Uzmanlık; Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi

1995-2018

Uzman, Doçent, Profesör Doktor: Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji A.D.

2001-2002

Clinical and Research Fellowship,

University of Pittsburgh School of Medicine (UPMC ) The Department of Orthopaedic Surgery , Sport Medicine

2018

İnternational Academic  Visitor ;Hospital for Special Surgery'de 

2017

Clinic academic visitorOrthopedic Surgery Center Munich 

Yayınlarım

  2020 Delayed or neglected meniscus tear repair and meniscectomy in addition to ACL reconstruction have similar clinical outcome. 

   

  Clinical outcomes of patients that underwent meniscus repair were better than those that underwent meniscus resection with concurrent ACL reconstruction.

 2012 A comparison of clinical outcome of augmentation and standard reconstruction techniques for partial anterior cruciate ligament tears.

   

   In the repair of partial ACL tears, augmentation technique is as effective as the standard technique, leading to, less tunnel widening evidently in the tibial tunnel, particularly.

tecrübelerim

     Uzmanlığıma ;1995 yılında UÜTF Ortopedi ve Travmatoloji AD'da başladım . Uzmanlığımın ilk yıllarında Artroskopi (kapalı eklem cerrahisi )ve Artroplasti ( protez cerrahisi ) alanlarında ve genel ortopedi alanlarında çalıştım.

   2002 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde çalıştıktan sonra ; bölümde Artroskopik cerrahide bu bölümün tek sorumlu öğretim üyesi  ve cerrahi uzmanı olarak ; yaklaşık 20 yıl tecrübem oldu .Çok sayıda diz , omuz , ayak bileği , kalça , artroskopik cerrahi yaptım.  Ön çapraz bağ kopması-yırtılmasının artroskopik cerrahi ile onarımı cerrahisinde ; vaka sayısı ( yaptığım cerrahi sayısı ) bakımından Türkiye çapında cerrahlardan biriyim .

    Menisküs kapalı cerrahisinde büyük bir tecrübe sahibiyimdir. Menisküs onarımı yapabilmek için gerekli tecrübe , bilgi ve beceri sahibiyimdir .

     Diz artroskopisinin , kıkırdak yaralanmalarının onarımı , ligament-bağ onarımları , eklem içi kırıklarının tedavileri iyi bildiğim ve iyi yaptığım cerrahi tedavilerdir.

     Diz ve Kalça eklemlerinin kireçlenme hastalıklarında , protez cerrahisi ile tedavilerinde  tecrübeli bir cerrahi uzmanım dır. Bu cerrahi tedavilerin , başka bir merkezde yapılan  ve sonradan değişik nedenlerle tekrar bozulanları, ağrılı olanları, mikrop kapmış olanlarının düzeltme-tekrar cerrahi tedavilerinde gerekli bilgi ve cerrahi tedavi becerim vardır. 

    Tüm bu alanlarda ; çok sayıda cerrahi uzman yetiştirdim, ulusal kurslarda, kongrelerde ,  eğitici-öğretici olarak görev aldım, 

- 2023 -